browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Pierścionek zaręczynowy cz. III

Posted by on 28 maja 2015

Kamienie jubilerskie: diament, szafir i rubin.

3-diament blog

Witam ponownie,

Dziś między innymi zajmiemy się najtwardszym minerałem na Ziemi, czyli… diamentem. Diament to święty kamień, który jest symbolem władzy i potęgi. W powiązaniu z faktem, że jest najtwardszy, uznaje się, że jest symbolem nierozerwalności związku. Pomaga też w osiągnięciu wewnętrznego spokoju. Diament jest najczęściej wybieranym kamieniem – właśnie z powodu znaczenia, jakie mu się przypisuje.

Mówi się, że diament zdobyty w nieuczciwy sposób przynosi nieszczęście. Zapewne nie wiedzą o tym bohaterzy filmów, którzy kradną diamenty. Chyba wszystko się zgadza, bo najczęściej złodzieje są łapani :).  Diament polecany jest osobom urodzonym pod znakiem Barana, Lwa, Wagi oraz Koziorożca.

A!, Może spotkaliście się z pojęciem: szlif brylantowy!
To nic innego, jak najbardziej znany rodzaj szlifu stosowanego dla diamentów.

Jeszcze jedna ważna informacja. Kupując pierścionek z diamentem, proszę koniecznie sprawdzić czy zostanie dołączony do niego certyfikat! To dokument z opisem wyrobu, i dokładnymi parametrami kamienia.
Lepiej mieć na papierze napisane, co kupujemy.

Pierścionki są tutaj:
http://www.wec.com.pl/pol_m_Pierscionki-zareczynowe-148.html

—-

3-szafir blog

Według wierzeń wschodnich Szafir to symbol zaklętej mądrości i skarbnica wiedzy wszelakiej. Dlatego uznaje się go za kamień czarnoksiężników i wróżbitów. W seansach spirytystycznych służył jako pomost łączący medium ze światem zmarłych, gdyż wierzono, że duchy preferują kolor niebieski. Ma chronić przed nędzą, ślepotą i… ukąszeniem węża. Na pewno na żmiję zygzakowatą też podziała 😉

W pierścionku szafir będzie wskazany dla Pań, które chcą uczynić swój związek mocnym i partnerskim. Szafir ma różne kolory – żółty, zielony, fioletowy, pomarańczowy, a nawet czarny. Niebieski to najpopularniejszy.

Kamień można polecić osobom urodzonym pod znakiem Strzelca i Ryb (niebieski), Byka (pomarańczowy), Bliźniąt, Panny i Wagi (żółty).

Pierścionki z szafirami znajdziecie poniżej:
http://www.wec.com.pl/search.php?filter_producer=&filter_traits%5B63%5D=&filter_traits%5B31%5D=&filter_traits%5B17%5D=150&filter_sizes=

 

3-rubin blog

Ten kamień najczęściej jest czerwony. Z tego też powodu jest symbolem siły i namiętności. Kiedyś był polecany młodym małżonkom, jako chroniący przed zdradą. Birmańczycy wierzyli, że kamienie szlachetne dojrzewają tak, jak owoce. Im czerwieńszy był rubin, tym dojrzalszy.

Rubin powinien być noszony przez ludzi o melancholijnym usposobieniu, albowiem wyzwala w nich chęć do życia, werwę i aktywność. To kamień dla ludzi urodzonych pod znakiem Barana i Skorpiona. Ma goić rany psychiczne, wewnętrzne rozdarcia i dodawać sił do walki z przeciwnościami losu.

Więcej o Rubinie (także zdjęcia pierścionków):
http://www.wec.com.pl/search.php?filter_producer=&filter_traits%5B63%5D=&filter_traits%5B31%5D=&filter_traits%5B17%5D=153&filter_sizes=

 

Do usłyszenia

Grzegorz Węc
WĘC-Twój Jubiler
ul. Kurczaba 3
30-868 Kraków
www.wec.com.pl

Zachęcam do kontaktu z naszymi doradcami
którzy wyjaśnią wszystkie wątpliwości:
sklep@wec.com.pl

Kontakt telefoniczny:
tel: 12 65-11-463; 12 65-11-465
fax: 012 65-11-477

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *