browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Na celowniku – plany na jesienne wpisy.

Posted by on 30 lipca 2013

Witam serdecznie

Po posusze minionych miesięcy, gdy ciekawe tematy pojawiały się na blogu sporadycznie czas zająć się nim porządnie i zmienić dotychczasowe nawyki :-).

Z tego powodu rozpoczęliśmy prace nad jesienną „ramówką”, w której znajdziecie dużo ciekawostek. Między innymi cykl o złocie i biżuterii, który podzieliliśmy na kilka bloków tematycznych.

Pierwszy blok (którego publikację rozpoczniemy już w sierpniu) będzie dotyczył historii złotnictwa i będzie się składał z kilkunastu odcinków. Ruszymy więc szlakiem jubilerskiego archeo, następnie zajmiemy się skarbami Tutenchamona i błyskotkami Kleopatry. Kolejno rzucimy okiem na biżuterię rodem z Olimpu i do Imperium Rzymskiego. W kolejnych odcinkach będziemy podziwiać przepych Bizancjum, poszukamy ukrytego złota Majów i biżuterii Celtyckiej. Sprawdzimy też co nosili twardzi Wikingowie, oraz jakie wyroby wytwarzali nasi przodkowie z plemienia Polan, a okres średniowiecza spędzimy podglądając mistrzów złotnictwa. Blok ten zakończymy przeglądem biżuterii barocco oraz przyjrzymy się młodopolskim korzeniom stylu boho.

… uff …

Jak widzicie czeka nas nie lada przygoda, i to wkrótce!

Ale to nie wszystko! W drugim bloku dowiemy się ciekawostek związanych z biżuterią królewską, w trzecim przyjrzymy się sztuce w biżuterii, w czwartym poszukamy ciekawostek związanych z biżuterią, kamieniami i kruszcem, natomiast na koniec poznamy „tajemnice” dotyczące złotnictwa sakralnego. Całość napisana w formie opowieści o ciekawych rzeczach  i czasach podzielona na 35 odcinków – emocji więc nie zabraknie.

Ponadto poznacie dalszy ciąg serii „Twój Jubiler od kuchni”, a dodatkowo późną jesienią pojawi się cykl kilkunastu artykułów opisujących tradycje i obrzędy związane z zaręczynami, ślubem i weselem w różnych częściach świata. Rozpoczniemy go wizytą w Tajlandii która przeciętnemu europejczykowi kojarzy się przede wszystkim z beer pongiem, setkami nocnych klubów i pięknymi kobietami. Czy ten obraz tak bardzo wyeksponowany w filmie „Kac Vegas w Bangkoku” uda nam się obalić? O tym będziecie mogli przeczytać już w październiku, bo właśnie wtedy ruszy ta seria.

Zapraszam Was serdecznie do zaglądania na naszego bloga  i tzymajcie kciuki!

 

Do usłyszenia!

Artur Węc

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *