browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Szafir, kamień kobiecy z natury.

Posted by on 22 stycznia 2013

Jeden z najbardziej tajemniczych kamieni szlachetnych, jakie znamy. Nazywany kamieniem wiary i spokoju ducha, uznawany jest od wieków za kamień opiekuńczy. Szafir jest kamieniem mędrców: daje czystość myśli, wytrwałość oraz pogodę ducha. Po dziś dzień jest ulubionym klejnotem zakochanych, chroni bowiem przed nieszczęściem i zdradą. Może być również talizmanem małżeńskiego szczęścia, jak w buddyzmie, gdzie znacza pokój, przyjaźń i stałość. Szafir jest uniwersalnym lekiem: umacnia w zachowaniu wierności, pomaga w zdobywaniu bogactwa, ułatwia osiąganie szczęścia.

Rzadko występuje w przyrodzie, jest bardzo poszukiwany z uwagi na swą atrakcyjność. Kusi swoim niepowtarzalnym pięknem. Jego łacińska nazwa sappheiros wskazuje na kolor niebieski i taki jest najbardziej znany. Szafir potrafi jednak zaskakiwać, bowiem spotyka się go we wszystkich odcieniach nieba: od jasnoróżowego przez pomarańczowy, purpurowy, fioletowy, na ciemnogranatowym kończąc. Do najbardziej pożądanych należą szafiry w odcieniu bławatka pochodzące z Birmy, Kaszmiru i Tajlandii. Wydobywane na Sri Lance są jaśniejsze, z kolei australijskie są ciemniejsze, niekiedy z zielonkawym odcieniem.

Błękitną barwę szafirów przyrównywano często do morskiej toni oraz głębi kobiecych oczu. Świetnie się komponuje z tymi ostatnimi, podkreślając subtelną urodę. Nic więc dziwnego, że szafiry są często wykorzystywane przy produkcji złotej i srebrnej biżuterii w postaci pierścionków, obrączek, kolczyków, zawieszek czy bransoletek.

Najbardziej znanym przedstawicielem swojego gatunku jest Logan Sapphire, drugi co do wielkości szafir na świecie, znajdujący się w w National Museum of Natural History w Waszyngtonie. Ma 423 karaty i jest otoczony 20 brylantami. Jest fascynujący.

Zespół firmy WĘC-Twój Jubiler

Źródła: 1

2 Responses to Szafir, kamień kobiecy z natury.

  1. Patryk

    Ja dla swojej narzeczonej kupiłem pierścionek z szafirem i diamentami. Muszę przyznać że coś w Tym kamieniu jest; coś niezwykłego co przyciąga swoim pięknem i spokojem. Polecam szafir jako ,kamień do pierścionka zaręczynowego , w otoczce z diamentami wygląda wyśmienicie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *