browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

To ważne! Wybierz tematy które Cię interesują.

Posted by on 22 października 2012

Witam Serdecznie

Po ostatniej wiadomości dotyczącej projektowania dostałem wiele e-maili z informacją że podoba się Wam, naszym czytelnikom przedstawiony tam styl. Zależy mi na tworzeniu wartościowych wiadomości, poszerzających wiedzę na interesujące tematy Was wszystkich, dlatego proszę o Pomoc.

Ta pomoc jest tym bardziej potrzebna że opowiadanie w ciekawy sposób o pracy we własnej firmie nie jest wcale prostym zajęciem. Dodatkowo wiele spraw dla mnie oczywistych, dla osób spoza firmy może stanowić  ciekawą historię poszerzającą wiedzę i horyzonty.

Wiem że tylko osoby czytające tego bloga wiedzą najlepiej jakie informacje będą najbardziej przydatne i wartościowe. Dlatego tak ważne jest dla mnie opinia wyrażona pod tym wpisem.

Proszę napisać na czym powinniśmy się skupiać, jakie tematy podejmować, i w jakiej formie je przesyłać.

Ważna jest dla mnie  to co Was interesuje. Czy będzie to warsztat pracy jubilera, czy może zaplecze projektowe i to w jaki sposób są tworzone poszczególne wyroby?  Również forma samej wiadomości (sam tekst, czy fotoreportaż?).

Bardzo się ucieszę jeżeli napiszecie o własnych odczuciach i propozycjach tematów. Obiecuję wraz z naszym zespołem przeanalizować je wszystkie i w miarę naszych możliwości tworzyć najbardziej wartościowe teksty.

Zapraszam do opisania własnych oczekiwań pod poniższym wpisem.

Dziękuję

Artur Węc

25 Responses to To ważne! Wybierz tematy które Cię interesują.

 1. pawb

  Jeśli można, to jeszcze jeden temat. Jak w Polsce można zostać jubilerem?

 2. TANGO150

  Ja poprosze o narzedziach no i warsztat ze zdjeciami! Pozdrawiam.

 3. Bogusław

  Bardzo dobra Firma, wysoka jakość wykonania produktu bez uwag

 4. Małgorzata

  Zawsze fascynowało mnie piękno zaklęte w biżuterii, ale piękno jest ulotne i nieuchwytne. Mnie uwiodło światło zamknięte w lśniących oprawach pierścionków, kolczyków i wisiorów.Mówiąc inaczej: bardzo bym chciała przeczytać więcej na temat kamieni szlachetnych i tych najszlachetniejszych, których używacie do wyrobu biżuterii. Więcej o rodzajach szlifów ( najchętniej z ilustracjami- nie ze zdjęciami), odmianach kolorystycznych kamieni, które zwyczajowo uznane są za jednokolorowe lub bezbarwne( jak diamenty czy też brylanty), sposobach obróbki okruchów diamentowych oprawianych w pierścionkach ( trudno bowiem coś o masie 0,03 ct uznać za brylant w pierścionku, jest jednak dla mnie nieodgadnioną tajemnicą w jaki sposób szlifuje się takie maleństwo). Oczywiście zdaję sobie sprawę, że zapewne takie kamienie są przez Wasz zakład kupowane gdzieś…. w sekretnym miejscu ale wiedzieć o nich na pewno wiecie dużo lub bardzo dużo. Jednym słowem kamienie szlachetne w biżuterii!!! Proszę!!!

  • artur

   Pani Małgorzato, lecz ten diament o masie 0,03ct również może mieć pełny szlif brylantowy! I to jest dopiero mistrzostwo świata. Ba, 0,03ct to rzecz można olbrzym ;-), szlifuje sie pełne szlify dla kamieni o średnicy 1mm (0,005ct)!

   Postaramy się również opowiedzieć trochę o kamieniach. Będę musiał zadania w firmie porozdzielać 🙂 tyle tematów!

   • Małgorzata

    Szanowny Panie,
    Właśnie dlatego , że jest to takie maleństwo podziwiam kunszt szlifierza ( jeżeli oczywiście robi się to ręcznie a nie jakoś maszynowo). Mówiąc o masie takiego okruszka w pierścionku miałam na myśli blask, błysk i światło zaklęte w brylancie. Bowiem sądzę, iż nieco większy brylant prezentuje się znacznie lepiej biorąc pod uwagę „parametry” kobiecej oceny, i tu bynajmniej nie mam na myśli wartości finansowej.

 5. Marysia

  Witam serdecznie!

  Podobnie jak moi poprzednicy bardzo ciekawym tematem byłoby ukazanie pracy od zaplecza i od początku do samego końca powstawania danego przedmiotu. Czy to piescionka, czy innego elementu biżuterii. Fajnie byłoby widzieć jak wygląda zespół czyli kto stoi za projektem i jak on powstaje, kto za kolejnymi etapami pracy…Ciekawa jestem ile osób składa się na powstanie całego przedmiotu. Ciekawym wpisem na pewno byłby też taki, który opisuje wszystkie przedmioty,narzędzia dzięki którym wyrabiana jest biżuteria. Przy okazji moglibyśmy sobie przyswoić nowe, ciekawe terminy. A może jakiś słowniczek jubilerski? To też mogłoby być ciekawe. Jeśli jeszcze jakaś propozycja wpadnie mi do głowy, na pewno napiszę:)
  Z pozdrowieniami,

  M

  • artur

   ok, wczoraj rozmawialiśmy o tym w firmie. Trochę się towarzystwo krzywiło (przecież to dziesiątki maszyn i urządzeń, oraz setki innych narzędzi), jednak powoli damy radę.

   Nie chcę zlecać tego jakiemuś dziennikarzowi z zewnątrz, lub innej osobie z poza firmy gdyż oni nie znają specyfiki branży. Dlatego postanowiliśmy pisać we własnym zakresie – będzie to na pewno trwało dłużej, lecz liczę że będzie ciekawsze, i bliższe prawdy – o ile uda nam się opisać klimat jaki mamy w firmie.

   Na początek zaczęliśmy od – słowniczka pojęć jubilerskich zapraszam (jest w trakcie budowy).

 6. pawb

  Oprócz tego co inni napisali, fajnie by było przeczytać wpis z poradami odnośnie pielegnacji biżuterii. Ze zdjęciami oczywiście 🙂

 7. Grzesiek

  Witam.
  Chyba najciekawszy by był jakiś fotorelacja z tworzenia biżuterii… Powiedzmy od momentu projektu, zamówienia przez klienta aż do odebrania go. Nie chodzi mi tutaj oczywiście o zdradzanie jakiś szczególnych tajemnic które chyba każdy szanujący się rzemieślnik ma. Ale jakieś takie podstawowe etapy czy elementu codziennej pracy jubilera:) Sam proces sprzedaży chyba jest mniej ciekawy jak proces tworzenia:)
  Pozdrawiam

  • artur

   … cały proces, nieźle, Tyle że to temat na kilkanaście odcinków (czyli serial). Ciekawa propozycja.

   • Grzesiek

    Dokładnie coś takiego mi chodziło po głowie. Chyba ciężko by było to w jakimś jednym odcinku zawrzeć… No chyba że było by to tak po łebkach. A chyba nie o to chodzi:)
    Pozdrawiam

 8. dobrusia89

  Miło byłoby zobaczyć fotoreportaż od projektu do wykończenia. Krok po kroku jak powstają elementy, szczegóły. Jak wiele pracy musicie włożyć, żeby stworzyć coś pięknego.

  • artur

   Fakt, w fotoreportażu trudno pokazać zakres wyzwań które stają na co dzień przed nami. W sumie najlepsze byłoby video, jednak na nie jeszcze nie jesteśmy gotowi.

 9. Paweł

  Pewnie, że nie ma co zdradzać tajemnic firmy, bo na pewno jakieś macie. A to jak projektujecie i w czym swoje wyroby byłyby pewnie jakąś zdradą tajemnicy. Dla mnie wystarczyłoby pokazanie (lepiej w fotoreportażu) mechanicznego wyrabiania produktów, bo to jest już czynność standardowa (tak podejrzewam).
  Pozdrawiam

 10. Oleńka

  Pierścionek od podstaw- jak wygląda po odlaniu surówka, jeszcze przed oprawieniem kamieni i jak po polerowaniu zmienia się w przyciągające oko świecidełko 🙂

  • artur

   …czyli jak „zwykły brzydki element” zamienia się w rękach fachowca w świecące cacko? Sesja zdjęciowa na pracowni 🙂

 11. Green

  Najlepszy byłby fotoreportaż, od projektu do warsztatu. I krótki opis narzędzi, również oprogramowania, jeśli jest używane.

 12. Karol

  Myślę, że ciężko wybrać jeden temat. Osobiście najbardziej interesują mnie aspekty projektowania, wydaję mi się to najciekawsze – co nie oznacza, że nie interesuje mnie wyrabianie małego arcydzieła 🙂 Opis z wplecionymi zdjęciami jest najciekawszy dla odbiorcy, bo kto nie lubi obejrzeć opisywanych czynności.

  Pozdrawiam.

  • artur

   Właśnie przed chwilą rozmawiałem na ten temat z Marią i Moniką które zajmują się projektowaniem w naszej firmie. Myślę że będziemy w stanie przygotować ciekawy fotoreportaż o ich pracy.

 13. Desek

  To mnie najbardziej ciekawi jak takie pierścionki się robi. Czym to robicie, w jaki sposób, co trzeba umieć i jakie mieć narzędzia. A najlepiej gdybyście pokazali to na zdjęciach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *